Salı, Kasım 13, 2007

Symi Adası'nın Temizlik Elemanları

Bu adanın en sevdiğim özelliklerindendir eşekleri ve tertemiz merdivenli yolları, (özellikle turistlerin olmadığı aylarda.)
Bu "Belediye Eşekleri" toplanan çöpleri taşıyorlar. Ekzos dumanı şikayeti, park yeri sıkıntısı ve motor gürültüsü yok. Aşağıda limanda garaj... Pardon, ahırları var. Peki, sokaklara pislerlerse mi dediniz? Sanırım bu iş için eğitilmişler. Symi sokaklarında öyle bir problem olmadığına göre. Bu kadar eşeğin yaşadığı yerde hiç eşek anırtısı da duymadım. Bir zamanlar Datça pazarına sebze getiren Datça eşeklerinin anırtılarını hatırlıyorum da... Turistlerin şikayeti üzerine zamanın belediye başkanı eşekleri pansiyonlardan uzaklara bağlatmıştı.
Bu resimde gördükleriniz Symi temizlik personelinin bir grubu, haa!..

8 yorum:

Alp&Ege'nin annesi dedi ki...

Datca Belediye'sinin granitten olusan parlak binasina gidip, bu fotograflari gözlerine sokmak lazim...

Aysegul dedi ki...

Şu bizim en güzel eşek yarışmasını uluslararası hale getirip, Symi'den de mi aday kabul etsek acaba :))

Elif dedi ki...

Nihat Abi, kibarcana Yunan'in esegi kadar olamadik mi diyon? :o)

www.elifsavas.com/blog

Adsız dedi ki...

Valla Elif, bu yazı her çeşit yoruma açık, senin de gözünden hiç bi'şey kaçmıyor
Nihat Abi

Adsız dedi ki...

benim bloğumda bu sabahtan beri bir problem var. Kendi adımla yorum kabul etmiyor. Bu yüzden isimsiz olarak yazabiliyorum.
NIHAT ABİ

Nihat dedi ki...

Alp & Ege'nin Annesi, gerçekten yerel kültürlerinden hiç taviz vermiyorlar. Özellikle bu Symi Adasında. gelecek yaz geldiğinizde bir günlük bir gezi yapabilirsiniz oraya. Ama bilmiyorum belki de daha önce gitmişsinizdir. Nİhat Abi

Alp&Ege'nin annesi dedi ki...

Nihat Abi gitmedik, kesinlikle gidip görmeliyiz...

Nihat dedi ki...

Evet Alp&Ege'nin Annesi, Gidip görmeye değer. Çok ilginç bir ada, yapıları ve tipik Venedik mimarisiyle ve de yüzlerce basamaklı merdivenlerden oluşmuş sokaklarıyla.